O mnie

Nazywam się Dariusz Grabowski i od kilkunastu lat zajmuje się programowaniem. Zawodowo jestem związany głównie z firmami z branży telekomunikacji. Pasjonuje się uczeniem programowania i tematów pokrewnych. Jestem miłośnikiem wszelkiego rodzaju automatyzacji i to właśnie o automatyzacji jest ten blog. Na co dzień zajmuję się programowaniem w C++ i utrzymaniem systemów ciągłej integracji z użyciem Jenkinsa. Spełniam się też w roli Scrum Mastera pomagając zespołowi działać efektywnie.

Współpraca

Współpracowałem z firmami technologicznymi i polskimi uczelniami. Prowadziłem szkolenia i laboratoria z zakresu tworzenia oprogramowania i systemów ciągłej integracji. Nie wiesz czym jest ciągła integracja? Zapraszam Cię tutaj.

Inni o mnie

Zobacz jak inni oceniają współpracę ze mną. Po więcej rekomendacji zajrzyj na mój profil na LinkedIn.

Twórca darmowego e-booka

Stworzyłem darmowego e-booka: Top 10 Wtyczek do Jenkinsa, Które Ułatwią Ci Pracę. Znajdziesz w nim opis i konkretne przykłady użycia. Napisałem tego e-booka, abyś nie musiał przebijać się przez setki stron z wtyczkami. Kliknij tutaj, aby odebrać swoją darmową kopię.

Działalność naukowa

W kontekście badań i rozwoju interesuje mnie uczenie maszynowe i systemy wbudowane. W ramach działalności naukowej napisałem kilka publikacji. Rzuć okiem, może któryś materiał Cię zainteresuje 🙂

TytułCzasopismoRok
System for monitoring road slippery based on CCTV cameras and convolutional neural networksJournal of Intelligent Information Systems2020
Road CCTV images with associated weather dataHarvard Dataverse2020
Economical methods for measuring road surface roughnessMetrology and Measurement Systems2018
Badanie stanu nawierzchni drogowej z wykorzystaniem uczenia maszynowegoMagazyn Autostrady2018
Employing economical methods for pavement defects estimationMATEC Web of Conferences2018

Po godzinach

Prywatnie spędzam czas jeżdżąc na rowerze, pływając kajakiem lub żeglując.

Przebywanie w lesie, na świeżym powietrzu sprawia mi na prawdę dużo frajdy 🙂

Zachęcam Cię do śledzenia publikowanych tutaj materiałów i do wspólnego zgłębiania tajników automatyzacji z użyciem Jenkinsa.