Kurs Jenkins ❤️ Docker – poznaj tajniki

Opublikowane przez Dariusz Grabowski w dniu

Stworzyłem ten kurs Jenkins, aby skutecznie nauczyć Cię podstaw współpracy z Dockerem. Używanie kontenerów zdecydowanie poprawia jakość w projektach i wciąga je na zupełnie inny poziom 🚀. Doświadczyłem tego na własnej skórze. Chcę, aby każdy mógł skorzystać z tej wiedzy, dlatego oferuję ten kurs za darmo. Dzięki temu pozyskasz niezbędną wiedzę i zwiększysz swoją wartość rynkową 💰 jako ekspert.

Rozpocznij swoją podróż z kursem

Kurs Jenkins ❤️ Docker w skrócie:

  • co 3 dni otrzymasz nową lekcję bezpośrednio na swojego maila (5 lekcji)
  • dowiesz się jak skonfigurować Jenkinsa do współpracy z Dockerem
  • nauczysz się budowania obrazów dockerowych w pipelinach
  • wzmocnisz swoje potoki wykorzystując mnóstwo narzędzi dostępnych na DockerHub
  • poznasz jak uruchamiać i testować środowiska wielu mikroserwisów
  • dostaniesz praktyczne przykłady i ćwiczenia do samodzielnego wykonania
  • uzyskasz wsparcie mailowe autora

Brzmi dobrze? Zapisz się na kurs i rozpocznij naukę.

5 lekcji

prosto na Twojego maila

Moje wsparcie

wystarczy, że napiszesz

Praktyczne ćwiczenia

wykorzystaj wiedzę w praktyce

Co znajdziesz w środku?

Twórz obrazy Docker 🐳 szybciej dzięki Jenkins

Jenkins jest świetnym narzędziem ciągłej integracji do tworzenia obrazów Dockera. Ma cały zestaw wtyczek, aby jeszcze bardziej to ułatwić. Użyj wtyczki Jenkinsfile, script, Docker lub dowolnej innej, aby zbudować swój obraz i przenieś go do Docker Hub bez dużego wysiłku.

Szybsze, bardziej efektywne potoki CI/CD

Wymyśl szybszy i niezawodny potok CI/CD z pomocą Dockera. Dowiedz się, jak skonfigurować go w Jenkinsie, tworzyć własne obrazy od podstaw lub korzystać z obrazów z Docker Hub. Poznaj praktyczne narzędzia do testowania aplikacji wewnątrz kontenerów i jednoczesnego uruchamiania wielu kontenerów.

Ucz się przez działanie w kursie Jenkinsa

Nauczysz się efektywnie korzystać z Dockera w Jenkinsie, rozwiązując praktyczne zadania zilustrowane ćwiczeniami i przykładami. Dowiesz się, jak wykorzystać docker do automatyzacji testów aplikacji wewnątrz kontenerów za pomocą praktycznych narzędzi, takich jak np. JUnit.

A co z testami 🔬?

Chcesz przetestować swoją aplikację, ale nie chcesz przechodzić przez wszystkie kłopoty związane z konfiguracją środowiska testowego? Obrazy z DockerHub, które możesz ciągnąć i uruchamiać w dowolnym momencie, pozwolą Ci to zrobić z łatwością! Możesz nawet użyć wieloetapowych kompilacji do buforowania obrazu. To znacząco przyspieszy testowanie.

Dostęp do wsparcia 🤝

Masz problem z realizacją zadania? A może chcesz się pochwalić swoim sukcesem? Napisz do mnie maila a otrzymasz wsparcie. Wzrastaj jako ekspert w dziedzinie Jenkinsa.

Pracujesz z wieloma usługami? 🤯

Aplikacje często składają się z wielu kontenerów. Aby przetestować to od początku do końca (E2E) potrzebujemy uruchomić je wszystkie jednocześnie. W kursie dowiesz się jak robić to efektywnie i nie zaśmiecać przy tym maszyn testowych.

O autorze

Od wielu lat zajmuje się ciągłą integracją i programowaniem. Skutecznie wdrożyłem i rozwijałem potoki CI/CD w oparciu o Dockera w wielu różnych organizacjach i dla różnych projektów. Efektywne wytwarzanie oprogramowania to moja pasja i chcę nią zarażać innych 😊. Więcej o mnie i referencje znajdziesz w zakładce „O mnie”.

Dołącz do kursu

.