Hello world!

Opublikowane przez Dariusz Grabowski w dniu

Jest późne popołudnie i pod koniec pracy chcesz wrzucić swój wymuskany kawałek kodu do repozytorium. Już chcesz zbierać się do domu. Nagle kolega z sąsiedniego pokoju przybiega mocno poirytowany i głośno prezentuje swoje niezadowolenie. Okazało się że Twoja zmiana wprowadziła defekt i teraz nie można uruchomić programu. A Ty po prostu zapomniałeś dorzucić jednego pliku konfiguracyjnego…

Zakładam, że zastanawiałeś się wtedy: czy takiej sytuacji nie można uniknąć? Czy nie można w sposób automatyczny sprawdzać kodu przed jego udostępnieniem? Otóż można! Na łamach tego bloga przekonam Cię, że wcale nie jest to takie trudne. Z pomocą przychodzi nam Jenkins. Czym jest Jenkins? Jest narzędziem, dzięki któremu, przy odrobinie wysiłku, możemy szybciej dostarczać aplikacje o wysokiej jakości.

Miło mi Cię przywitać w Szkole Jenkinsa

Nazywam się Dariusz Grabowski i od kilkunastu lat zajmuje się programowaniem. Zawodowo jestem związany głównie z firmami z branży telekomunikacji. Pasjonuje się uczeniem programowania i tematów pokrewnych. Jestem miłośnikiem wszelkiego rodzaju automatyzacji i to właśnie o automatyzacji jest ten blog. Prywatnie spędzam czas jeżdżąc na rowerze, pływając kajakiem lub żeglując.

Zachęcam Cię do śledzenia publikowanych tutaj materiałów i do wspólnego zgłębiania tajników automatyzacji z użyciem Jenkinsa. Napisz w komentarzu czego chciałbyś się dowiedzieć.


Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x